Kredi Kartını Az Zararla Nakit Paraya Çevirmek 2023

Kredi kartını az zararla nakit paraya çevirme yolları sayesinde düşük komisyonlu ve 3 ay sonra ödemeli nakit avans çekebilirsiniz. Sizler için esas nokta ise azami oranlarda olacak şekilde nasıl daha düşük komisyonla kredi kartını nakite çevirme bilgisi alabileceğiniz yolları görmek olacaktır.

Kredi Kartını Az Zararla Nakit Paraya Çevirme Nasıl Yapılır?

Bankalar kredi kartı onaylanan müşterilerine, kredi notuna göre belirli bir limit tahsis eder. Çoğu müşteri verilen bu limitleri kredi yerine kullanmak isteyebilir. Acil nakit ihtiyaçları kapsamında bankalar nakit avans sunarken, bu tutarı da çekenler kartın içinde kalan alışveriş limitini de nakit paraya çevirmek isteyebilir.

Kredi kartını az zararla nakit paraya çevirme, günümüz koşulları kapsamında birer ihtiyaca dönüşmüştür. Genel olarak bu kapsamda çeşitli yöntemler mevcut olmaktadır. Fakat bu yöntemler arasında birey, her daim belirli miktar zarara uğramaktadır. Peki minimal zararla kredi kartını nakite çevirmek mümkün mü? Belirtilen sorunun cevabı, işletmeden işletmeye değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle kredi kartını nakite çevirme işlemleri sanıldığı kadar zor değildir. Genel olarak bireyin, minimal zarar ile kredi kartını nakite çevirmesi mümkündür. Fakat bunun için birey, her şeyden önce kredi kartını nakite çevirmenin tüm yollarını, bilmesi gerekmektedir. Zira işletmeden işletmeye değişiklik gösterse de bireyin kesin zarara uğrayacağının garantisi olmamaktadır. Nihai sonuç, bireyin eylemleri kapsamında şekillenmektedir.

Kredi Kartını Az Zararla Nakit Paraya Çevirme Yolları Neler?

Kredi kartını az zararla nakit paraya çevirme yolları kapsamında genel olarak bilinen 4 yöntem mevcuttur. Belirtilen yöntemler bunlardır:

 1. Herhangi bir teknoloji mağazasından, telefon ve b. tarzda teknoloji ürünlerini kredi kartıyla satın almak. Satın aldıktan sonra ya kendi fiyatından ya da piyasanın altı fiyattan tekrar satışa sunmak.
 2. Kuyumculardan, kredi kartı ile altın satın almak. Daha sonra da aynı altını düşük fiyattan kuyumcuya satmak.
 3. Dost, eş, akraba ve b. tanıdıklara kredi kartını belirli nakit ücreti kapsamında kiraya vermek.
 4. E-ticaret sitelerinde, alıcı ve satıcı hesapları açarak, kendi-kendine ürün satmak.

Genel olarak belirtilen yöntemlerden daha niceleri mevcut olmaktadır. Nakit avans ile kredi kartını nakit paraya çevirme, belirtilen yöntemlerden biri olmaktadır.

Fakat uzun yıllardır kullanılan ve bireylere kısa sürede kredi kartını nakit paraya çevirme olanağı tanıyan yöntemler, bu şekilde olmaktadır. Çoğu vatandaş, bankalardan kredi onayı almadıklarında ve acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına hızlıca kartlarına elini atarlar. Her kredi kartında nakit avans ve harcama yani alışveriş limiti bulunur. Nakit avans tutarı normal kredi kartındaki tutarın 3 te 1 şeklinde olmakla beraber alışveriş limiti daha yüksek olmaktadır.

Kredi Kartındaki Parayı Nakite Çevirmek

Kredi kartındaki parayı nakite çevirmek, acil ihtiyaç olmadığı sürece uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Şayet bireyin acil ihtiyacı var ise çeşitli yöntemler ile minimal zarar kapsamında kredi kartını nakite çevirmesi mümkündür. Genel olarak belirtilen yöntemler bu şekilde olmaktadır:

 1. Dost, eş, akraba ve b. tanıdıkların fatura borçlarını, kredi kartını kullanarak ödemek. Belirtilen işlemin karşılığında da minimal zararla nakit para almak.
 2. Her bireyin illaki mahallesinde tanıdığı esnaf vardır. Belirtilen esnaflara nakit paraya ihtiyacınız olduğunu belirtmeniz ve pos cihazından işlem gerçekleştirmeniz, minimal zararla nakit almanıza olanak sağlayacaktır.
 3. Son olarak herhangi bir e ticaret sitesinden kredi kartı ile ürün satın alıp, daha sonra o ürünü iptal edebilirsiniz. Bu kapsamda iptal iade işlemi, nakit olarak gerçekleşeceği için minimal zarar ile nakit elde etme olanağı kazanacaksınız.

Kredi kartındaki parayı nakite çevirmek, minimal zarar kapsamında sadece belirtilen yöntemler ile mümkün olmaktadır.

 • Kredi Kartı Kırdırma Nasıl Yapılır? Kart kırdırma olarak halk arasında belirtilen bu işlem, kart sahibinin kredi kartı içinde bulunan alışveriş limitini pos cihazından geçirerek, mal hizmet ürünü almadan doğrudan para olarak talep etme durumudur. Çoğu işletmeler, kredi kartı kırdırma işleminden komisyon yani ücret almaktadır ve bu oranlar %10 kadar tutulabilmektedir.
 • Kredi Kartından Nakit Para Çekmek ; bankaların kredi kartı olan müşterilerine belirli limitler dahilinde sunduğu nakit avans seçeneği ile mümkündür. Dileyenler taksitli nakit avans çekerek, üzerindeki yükü azaltabilirler.
 • Hangi Banka Kartlarını Nakit Paraya Çevirebilirsiniz? Birçok banka ve kredi kartlarını nakit paraya çevirmek mümkündür. Burada esas faktörün, kartın içindeki limitin yeterli olmasıdır. Yani kredi kartı limiti yetersiz kalırsa ne yazık ki nakit paraya çevrilmez.
 • Benzinliklerde Kredi Kartı Bozdurma işlemini yapmak isteyenler herhangi bir akaryakıt istasyonuna giderek, içindeki alışveriş limiti ile akaryakıt ürünleri alabilir. Kasiyere durumu izah edip, karttan fazladan para çekilip, elden teslim edilmesi ricasında bulunabilirsiniz.
 • Kuyumcuda Kredi Kartını Nakit Paraya Çevir işlemi için karşınıza çıkan ilk kuyumcuya girerek, kart ile ödeme alıp almayacakları sorulur. Aradaki makas farkına dikkat edilerek, çeyrek altın satın alınır. Dileyenler 22 ayar bilezik satın alarak ödemeyi kredi kartı ile yapar. Sonrasında farklı bir kuyumcuya giderek, satın aldığı bilezik veya çeyrekleri uygun bir fiyattan satarak, eline nakit para geçer.
 • Pos cihazı kullanan bakkal, büfelerden kredi kartını bozdurmak mümkün. Faturalarını ödeyemeyen vatandaşlara belediyeden birkaç yardım yapıldığını belirtelim. Özellikle askıda fatura yardımı bunlardan biridir.

Kredi kartı para nasıl nakite çevrilir?

Kredi kartı para, bankaların müşterilerine belirli limitler dahilinde karta yüklediği para miktarıdır. Bunu çekmek isteyenler hızlıca nakit avans çekebilir, dileyenler taksitli nakit avans veya 1, 2 , 3 ay sonra ödemeli olacak şekilde ayarlayabilir ATMlerden. Kredi kartı paranın nakite çevirmesi için alışveriş limitinin de olması gerekiyor.

Kredi kartından faizsiz nasıl para çekilir?

Her kredi kartını acil para ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi arasında 10 gün olmakla beraber toplamda 40 gün boyunca kredi kartındaki parayı kullanarak, son ödeme gününe kadar faizsiz parayı değerlendirmek mümkün.

Aynı bankadan iki kredi kartı alınır mı?

Aynı bankadan birden fazla kredi kartı alınabilir gerek ek kart gerekse de farklı kart türü seçilerek, ana limitler bölünerek, kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Özellikle CEPTETEB ve TEB dijital kart en fazla tercih edilenler arasında.

Kredi kartını nakite çevirmek suç mu?

Kredi kartını kırdırmak yani kredi kartını nakite çevirmek yargıtay tarafından suç olarak kabul edilmiştir. Kartı, nakit paraya çeviren işletmeler hakkında cezai işlemler devreye girmekle beraber bağlı bulunduğu pos pasif olacak ve işletme sahibine kamu davası açılacaktır. Her ne şekilde olursa olsun komisyon karşılığında kart kırdırmak suç sayılmıştır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku