PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma 2024

PTT internet bankacılığı şifre alma işlemlerini, genellikle aktif olarak PTT servisleri ve bankasını kullanan kişiler tercih etmektedir. Sunmuş oldukları internet bankacılığı sayesinde, bütün bankacılık işlemlerinizi bir kaç dakika da gerçekleştirebilir ve online işlerinizi yürütebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak isteyen PTT müşterileri ise bizlere PTT internet bankacılığı şifre nasıl alınır sorusunu yöneltmekte. İşte bugün sizlere, şubeye gitmenize gerek kalmadan parola alma işlemlerinin nasıl yapıldığını açıklayacağız. Bu anlatacağımız yöntemleri yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler ise bir adet akıllı telefon ve internet bağlantısı olacaktır.

PTT İPÇ Şifresi nasıl alınır sorusunda, bir kaç temel yöntemle rahatlıkla PTT internet bankacılığı şifresi alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu yöntemleri açıklamaya geçmeden önce, İnteraktif vergi dairesi şifresi nasıl alınır konumuzu da inceleyebilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma 2024

PTT, asıl olarak birçok anlamda hizmet vermektedir. Bunun yanında PTT ATM para çekmek, yatırmak ya da farklı işlemlerinizi yürütebilmenizi sağlamaktadır. Ortak çalıştığı bankalar da olan PTT ATM, farklı bankalar aracılığıyla da aynı işlemleri yürütebilmeyi sağlamaktadır.

PTT internet bankacılığı ise birçok bankanın verdiği bir hizmeti size sunmaktadır. Buna göre mobil cihazlarınız üzerinden birçok bankacılık işlemini yürütebilmenizi sağlamaktadır.

PTT İnternet Bankacılığı

PTT internet bankacılığı tüm bankacılık işlemlerinizin her birini kolayca yürütmenizi sağlamakta olan bir bankadır. Sunmuş olduğu bu hizmetler sonucunda, bir çok işlemlerinizi bankaya gitmeden yapabilirsiniz. Buna göre yapabileceğiniz işlemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Kredi başvurusu
 • EFT- Havale
 • Tahsilat işlemleri
 • Sigortacılık işlemleri
 • Hesap işlemleri
 • HGS
 • Aracılık işlemleri
 • Bireysel ödemeler
 • Efektif işlemler
 • Nakit yatırma ve ödeme
 • Ticari işlemler

Bunların dışında kalan birçok farklı hizmeti de, PTT İnternet Bankacılığı şifre alma işlemlerini tamamladıktan sonra bu açıkladığımız tüm servisleri kullanabilirsiniz. Bu anlamda da PTT kullanmak, hem kargo hem bankacılık hem de posta hizmetleri açısından oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

PTT internet bankacılığını kullanabilmek adına öncelikle bir üyelik oluşturmalı ve sonrasında mobil cihazınıza PTT Mobil indirmelisiniz. Böylelikle hizmetlerden yararlanmaya ve birkaç tuş ile işlemlerinizi yönetmeye başlayabilirsiniz. Tabi bununla beraber PTT İPÇ şifresi nasıl alınır işlemlerini tamamlayarak bir de parola oluşturmanız gerekmekte.

PTT Bank Hesap Açma İşlemi

PTT bank hesap açma için birkaç gerekli evrak olacaktır. Bu evrakları tamamladıktan sonra ise PTT üzerinden kolaylıkla kendinize ait bir hesap açabilir ve bankacılık hizmetlerinizi PTT üzerinden yürütebilirsiniz.  PTT Bank hesap açma için gerekli belgeler ise hesap açmak istediğiniz kişi ve kuruma göre farklılık gösterecektir.

Bu anlamda gerçek kişiler için T.C. nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportlar geçerli olabilirken, şirket, dernek, vakıf, sendika, siyasi parti, iş ortakları ya da tüzel kişiliği olmayan teşekküller için farklı belgeler gerekebilecektir.

Bununla birlikte her farklı hesap için de bazı gerekliliklerin yanında üst limitler ya da kredi çekme farklılıkları olacaktır. Bu anlamda haklarınızı ve yapabileceklerinizi PTT Mobil ya da PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

PTT internet bankacılığına giriş yapmak için öncelikle bilgisayar, laptop, akıllı telefon ya da tablet kullanabileceğinizi söylemek gerekir. Bunun yanında internete bağlı olarak tarayıcınız üzerinden PTT sayfasına girebilirsiniz. Burada, sağ üst köşede internet bankacılığı kısmı olacaktır.

Hesabınızın detaylarını girerek burada kolayca internet bankacılığı işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Bununla birlikte PTT Mobil uygulamasını cihazınıza indirerek de aynı işlemlere kavuşabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden yapacaklarınız sınırsızdır. Bu anlamda evinizden ayrılmadan ve yalnızca akıllı cihazlarınızı kullanarak birçok işleminizi yerine getirebilirsiniz. Böylelikle ayrıcalıklı ve köklü bir şirket olan PTT’nin farklı hizmetleri ayağınıza gelmiş olacaktır. Bu ayrıcalıklardan yararlanabilmek için ise hesap açmanız ve PTT bank şifresi almanız gerekecektir.

PTT Bank Şifresi Alma

PTT Bank şifresi alma işlemleriniz iki şekilde yürütülebilmektedir. Buna göre mobil üzerinden ya da web sitesi üzerinden PTT bank giriş şifresi alabilirsiniz. Giriş şifreleriniz oldukça önemlidir ve aynı anlamda internet üzerinden bankacılık işlemlerinizin yapılmasında oldukça büyük katkıları bulunmaktadır.

PTT Bank hesabı açtırmak için kendi hesabınızı kullanarak PTT şubelerinden ya da PTT müşteri hizmetleri aracılığıyla bir PTT bank hesabı açtırabilirsiniz.

Şifre oluşturabilmeniz için gerekli olan bilgiler ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • T.C. kimlik numarası
 • Sisteme kayıtlı olan telefon numaranız
 • PTT kartı bilgileriniz

Bu üç bilgiyi kullanarak PTT bank hesabı için bir mobil dayanak oluşturabilir ve şifrenizi de alabilirsiniz.

Mobilden PTT İPÇ Şifresi Nasıl Alınır

PTT Bank Mobil uygulama üzerinden şifre alma işlemi için öncelikle uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekecektir. PTT Bank Mobil Android veya PTT Bank Mobil iOS uygulaması bağlantısına tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. Daha sonra ise müşteri profilinize uygun olarak “Bireysel” ya da “Kurumsal” yazan iki seçenekten birini seçmeniz gerekir. Bu kolay işlemlerden sonra ise şu adımlar izlenmektedir;

 • Giriş ekranında “Şifremi Unuttum ya da Yeni Şifre Al” yazan butona tıklanır.
 • Gelecek olan ekranda istenen kimlik bilgileri ve cep telefonu bilgileri girilir.
 • Cep telefonunuza gelen SMS kodunda yazan şifre ekrana girilir. Bu şifre 6 hanelidir.
 • Şifre sonrasında PTT kart bilgilerini doğrulamanız istenecektir.
 • İnternet Bankacılık Sözleşmesi onaylanır.
 • Yeni çıkan ekranda ise yeni bir şifre belirlemeniz istenir. 8 haneli özel şifre oluşturulur ve özel metniniz kısmına özel bir metin yazılır bu metin, şifre unutulduğunda müşteriye sorulmaktadır.
 • Şifre onaylandıktan sonra giriş sayfasına geri yönlendirilirsiniz ve yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Telefondan PTT İpç şifresi alma işlemleri işte bu kadar kolay sağlanmaktadır. Bu bölümde alacağınız hata mesajları olursa, PTTBank çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Web Sitesi Üzerinden PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Web sitesi üzerinden PTT bank şifresi almak da mümkündür. Buna göre resmi web sitesine girmeniz gerekecektir. Bundan sonra ise şu adımlar izlenebilir;

 • Yeni Şifre Al ya da Şifremi Unuttum yazan butona tıklanır
 • T.C kimlik numarası ve cep telefonu girilir.
 • Cep telefonunuza gelen kod sisteme ekran üzerinde yazılır
 • Kart bilgileri istenir
 • Yeni şifre ve özel metin oluşturulur.

Bu anlamda PTT ipç şifresi oluşturma işleminiz tamamlanmaktadır. Bir sonraki girişlerinizde ise bu şifreleri kullanabilirsiniz. PTT İPÇ Şifresi alma konumuzun burada sonuna geldik. Aklınıza takılan sormak istediğiniz sorular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Bizlere göndermiş olduğunuz sorular, bir kaç saat içerisinde onaylanıp, uzman editör arkadaşlarımız tarafından yanıtlanmaktadır.

PTT Kart Mobil Bankacılık var mı?

PTT’nin sunduğu mobil bankacılık hizmeti, müşterilere finansal işlemleri daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyan önemli bir hizmet haline gelmiştir. Mobil bankacılık, günümüzde finans sektöründeki teknolojik gelişmelerle birlikte önemli bir ihtiyaç haline gelmiş ve birçok finans kurumu, müşterilerine bu konuda çeşitli hizmetler sunmaktadır. PTT, bu trende uyum sağlayarak mobil bankacılık alanında hizmet veren kurumlar arasında yer alıyor.

PTT’nin mobil bankacılık hizmeti, kullanıcılara bankacılık işlemlerini her yerden ve her an gerçekleştirme esnekliği sunmaktadır. Bu, müşterilere zaman ve mekân bağımsızlığı kazandırarak finansal yönetimi daha etkili hale getirmektedir. PTT’nin mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla kullanıcılar, hesap bakiyelerini kontrol etme, para transferi yapma, fatura ödeme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Güvenlik açısından da önlemler alan PTT, mobil bankacılık hizmetinde kullanıcı bilgilerini koruma amacıyla modern şifreleme teknolojilerini kullanmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan PTT, mobil bankacılık uygulamasını sürekli olarak güncelleyerek kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku