Döviz Bozan ATMLER Listesi 2024

Ülkemizde her gün düzenli olarak milyonlarca Türk Lirası, Dolar ve EURO bozum işlemleri yapılmaktadır. Döviz Bozan ATMler kullanılarak bu işlemlerin yapılması, bir çok konuda insanlara zaman kazandırıyor. Özellikle bu işleri her gün ve çok miktarda yapan kişiler için döviz bozan ATM’ler büyük kolaylık sağlamakta. Peki hangi banka ATM’leri döviz bozumu yapmakta? İşte bugün sizlere ülkemizde aktif olarak hizmet veren bankalar arasında, ATM ile Döviz bozumu yapan bankalar hakkında geniş bilgilere yer vereceğiz.

Dilerseniz bu içeriğimizle beraber, Tedavüldeki dolar banknotları isimli yazımıza da göz atabilir ve bu konuda da yeni bilgiler edinebilirsiniz. Bu şekilde ATM ile döviz bozum işlemleri yaparken alınacak ve verilebilecek banknotlar hakkında da yeni bilgilere erişebilirsiniz.

Döviz Bozan ATMler Listesi 2024

Günümüzde gelişen teknoloji, artan ihtiyaçlar, ani değişebilen yatırım seçenekleri, 7/24 gibi bir sisteme çevrilen hayat şartları ile para; her an ihtiyaç duyulabilecek bir argümana dönüşmüştür. Döviz bozan ATM’ler kavramı ise yine günümüz de anlık ihtiyaçlar veya yatırım amaçlı döviz kullanan bireylerin vazgeçilmez bir kavramı haline gelmiştir. Döviz bozan ATMler kullanılarak; nakit ihtiyaçları veya yatırım argümanları anlık olarak takip edilebilir, döviz alınıp satılabilir.

Günümüzde ise, bir çok banka artık ATM üzerinden döviz alış-verişi sağlama konusunda aktif hizmet vermekte. Bir çok banka özellikle turizm bölgelerinde yer alan bankamatiklerin tamamında döviz bozumu yapmaktadır. Hatta buna devlet bankaları da dahildir.

Döviz Bozan Bankamatikler

Yazımızın giriş bölümünde, ülkemizde faaliyet gösteren bir çok bankanın döviz bozum ve alım hizmetini yaptığını belirtmiştik. Bu bankalardan döviz bozum işlemleri yaparken aynı zamanda bankamatik ekranlarından alım ve satış tutarlarını da görüntüleyebiliyorsunuz. Bu sayede parayı ne kadar tutara bozduracağınız ya da satın alacağınız rahatlıkla ekranda görünmekte. Döviz Bozan Bankamatikler ise şu şekilde oluşmaktadır;

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • TEB
 • QNB Finansbank
 • ING Bank
 • HSBC
 • Garanti BBVA
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Odeabank
 • Bazı PTT Şubeleri

Başlıca döviz bozan bankamatikler 2024 listesi bu şekilde oluşmaktadır. Liste her geçen gün artmakta beraber, yine belirttiğimiz gibi Turizm bölgelerinde bankaların tamamına yakını döviz bozumunu ATM’ler üzerinden gerçekleştiriyor. Ayrıca döviz alımları için de yine bu bölgelerde bankamatik tercih edebilirsiniz.

ATM’den Döviz Bozdurma Nasıl Yapılır?

Döviz bozumu yapan ATM’ler ve bankalar listesini açıkladığımıza göre, şimdi bozum işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda da detaylı bilgiler sunmak istiyoruz. ATM’den Döviz nasıl bozdurulur konusunda izlemeniz gereken başlıca adımlar şu şekilde listelenmektedir;

 1. Mevcut kartınızı ATM’ye yerleştirerek parolanızı giriniz.
 2. Menü karşınıza çıktığı zaman, döviz bozumu ya da alım satım bölümüne tıklayınız.
 3. Karşınıza çıkan ekranda alım ya da satış menüsünden yapmak istediğiniz işlemi seçiniz.
 4. Bankamatiğe döviz ya da TL’yi yerleştirip, işlemin onaylanmasını bekleyiniz.
 5. İşlem onaylandıktan sonra karşılığı olan tutar istediğiniz para birimi olarak size verilir ve fiş yazdırılır.

Bankamatikten nasıl döviz bozdurulur konusunda yapmanız gereken adımlar başlıca bu şekilde sıralanmaktadır. Her bankanın sistemi ve ara yüzü farklı olduğu için ufak tefek değişimler olabilir ancak genel olarak ATM’den döviz bozdurma işlemleri bu şekilde tamamlanmaktadır.

ATM’den Döviz Bozdurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Döviz bozan ATM’ler üzerinde işlem yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç konu vardır. Döviz alım satım işleri her ne kadar dövizcilerin çalışma sistemine benzemiş olsa dahi, kullanıcıların bilgi edinmesi gereken konular dikkat çekmektedir. Döviz bozan bankamatikler üzerinde işlem yaparken dikkat etmeniz gereken konular şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İşlemleri mesai saatleri içerisinde yapmanız her zaman kârlı çıkmanıza neden olabilir. Mesai saatleri dışında bir sonra ki günün açılış rakamları ön görülemediği için, bankalar alış tutarını düşük gösterebilir.
 • Döviz Bozan bankamatiklerde işlem yaparken, sizden alınacak komisyon tutarına da dikkat etmeniz gerekir. Bankalar bu hizmetleri sizlere sunarken, belli oranlarda komisyon talep etmektedir.

Döviz Bozan ATM’ler üzerinde işlemlerinizi tamamlarken temel olarak dikkat etmeniz gereken konular bu şekildeydi. Mesai saatleri içerisinde bankamatiklerden döviz bozumu ya da alımı yaptığınız zaman, o an piyasalar aktif olduğu için düşük tutarlar ile işlemler yapılıyor ve en az zararla kapatmanız sağlanabiliyor.

Döviz Bozumu Yapan ATM’ler Komisyon Alıyor mu?

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren bütün bankalar, ATM ile döviz bozumu işleminde komisyon almaktadır. Komisyon tutarları, bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir ancak sıfır komisyon ile Döviz bozan ATMler pek görülmemiştir.

ATM’ler Mesai Saatleri Dışında Döviz Bozuyor mu?

Döviz bozan ATM’ler mesai saatleri dışında da işlem yapmaktadır. Hatta bozdurma ve alım işlemlerini isterseniz gece yarısı bile yapabilirsiniz. Burada işinize gelmeyecek tek durum, mesai saatleri dışında ki alım ve satış tutarları her zaman için daha fazladır. Bu nedenle döviz bozdurma işlemleriniz için daima bankaların hizmette olduğu saatleri tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku