18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu 2024 E-Devlet

Kredi başvurusu ile acil nakit ihtiyaçlarınıza anında nakit para sayesinde çözüm getirmek mümkün! 18 yaş altı çocuğu olana kredi başvurusu yapmak isteyenler, aşağıdaki adımlara dikkat ederek, ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu

Evlilik sonrasında hayat şartları çocuk doğduğu andan itibaren daha da zorlaşıyor ülkemizde. Var olan bir işiniz olsa dahi, büyük illerde yaşıyor ve kiracı durumunda iseniz bu şartlar daha da zorlu bir serüvene dönüşmekte. Zira çocuğun eğitim ve bakım masrafları giderek artacak, sizde ek gelir yoksa büyük şehirlerde giderek fakirleşen bir aileye dönüşmenize neden olacaktır. Çoğu aile bu gibi durumlarda ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak, nakit para arayışına girebilir. Dfds maaşları bilgisi için tıklayınız.

Aile bireylerinden baba veya anne, SGK veya bağkurlu bir işte çalışmadığı sürece bankalardan kredi alması oldukça zordur. Çalışanlara kredi imkanı tanısa da bankalar, çalışmayanlara çok özel şartlar sunmakta. Bu nedenle 18 yaş altı çocuğu olana kredi başvurusu son aylarda giderek önemini artırmış durumda. Bu bankalara baktığımızda ise

 • Türkiye iş bankası 18 yaş altına kredi
 • Ziraat bankası eğitim kredisi
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi
 • Halkbank ihtiyaç kredisi

Ülkemizde son günlerde müjde olarak duyurulan en sansasyonel haberdir. Enflasyon oranının yükselmesi ve ihtiyaçları karşılamak için ne yazık ki nakit bulmakta zorlanan bireylere can suyu gibi sunulmuştur. 18 yaş altı çocuğu olana kredi için insanlar genel olarak bankalara koşmaktadır. Bizde yazımızda bu krediden kimler yararlanır ? Kredi hangi bankalardan çekilebilir hatta şartları nelerdir? sorularına cevap bulacağız.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu

Bireyler nakit ihtiyaçlarını gidermek adına bankalardan kredi başvurusu yaparak, bu sorunu ortadan kaldırabilir. Ancak her banka kesin kredi verecek diye düşünmemelisiniz. Zira banka kredileri onaylanırken, şahıslardan bir takım şartları taşımalarını ister. BBDK tarafından şahıslara ait kredi notu önemli etkenlerden biridir. Kredi notu yetersiz olanların kredi başvurusu ne yazık ki, onaylanmaz.

Sizlerde 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi aşamasında nelerin gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Banka promosyonu caiz mi, sorunun net yanıtı burada. Bu kredi ne yazık ki faizsiz bir kredi değildir. Faiz oranları çok düşük bir kredidir. Kredinin finansörü Maliye bakanlığı olduğu için faiz oranları düşüktür. Çocuğu olanlara 50 bin tl faizsiz kredi diye bir seçenek maalesef ki bulunmamaktadır.

Bu krediye başvurmak için çok fazla şart yoktur. 18 yaşından küçük çocuğu olanlar bu krediye başvurur. Türk vatandaşı olanlar bu krediye başvurur. Başvuru şartlarının bir diğeri de E-Devlet şifresine sahip olmaktır. Kredinin çıkıp çıkmayacağı kesin olmamakla birlikte ancak kredi notu yüksek olan kişilere çıkması kuvvetle muhtemeldir. İnsanlar kredi başvurusunu ancak e devletten yapacaktır.

Çocuğu Olanlara 50 bin TL Faizsiz Kredi

Ne yazık ki, başlıkta görüldüğü gibi faizsiz kredi imkanı hiçbir banka vermemektedir. Öte yandan ilk 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu olarak geçen bu kredi türünde şartlar oldukça ideal düzeyde diyebiliriz.

Vatandaşlar çocuğu olanlara 50 bin tl faizsiz kredi imkanı için yukarıda sıralanan bankalardan birine online olarak başvuru yapabilir. Devlet tarafından küçük çocuğu olanlara bir sürü avantaj sunulmaktadır. 18 yaş altı çocuğu olanlara yardım deyince akla ilk olarak okul kitapları gelmektedir. Çocuklar ilk doğduğunda hesaba belli bir miktarda para yatmaktadır. Yine çocuklar ilk doğduğunda belediyeler çeşitli hediyeler getirmektedir. Postaneler tarafında aylık belirli bir miktar süt yardımı da verilmektedir.

 • Bez yardımı
 • Süt parası
 • Çocuk parası
 • Eğitim öğretim yardım parası
 • Sağlık parası
 • Elektrik yardımı
 • Doğalgaz yardımı
 • Kömür yardımı

Sosyal devlet anlayışı kapsamında devlet, 18 yaş altı çocuğu olanlara yardım aşamasında birçok gelir yardımında bulunuyor. Çocuğu olan kişilere gelir durumuna göre doğalgaz yardımı gibi yardımlar da kışın yapılacaktır. 18 yaş altında çocuğu olan kişilere gıda yardımı yapılmaktadır. Sosyal yardımlardan faydalanmak için ilimizde bulunan vakıf ve derneklere başvurmamız yeterlidir. E devletten de başvurular yapılmalıdır.

17 yaşında nasıl kredi çekebilirim?

18 yaş altı olanlara hiçbir banka ne yazık ki, kredi vermez yapılan kredi başvuruları anlık olarak onaylanmaz. Ancak 17 yaşındakilere bankaların çoğu kredi kartı verebiliyor. Belirli limitler dahilinde nakit avans limiti de tahsis ettiğini belirtelim. Verilen bu nakit avansı taksitlendirebilir veya direk hepsini çekebilirsiniz.

Geliri olmayan öğrenci kredi çekebilir mi?

Öğrenci 18 yaş altında ise zaten kredi başvurusu onaylanmaz. Ayrıca geliri olmayan ve 18 yaş üzerinde olan hiçbir öğrenciye de yine banka kredisi çıkmaz. Tek yapmanız gereken kredi kartı başvurusu yaparak, verilen limiti nakit avans olarak çekmenizdir. 17 yaşındaki kişi kredi çekebilir mi; hayır çekemez!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku