Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? 2024

Banka müşterileri ziraat sim kart bloke kaldırma 2024 konusu ile sim bloke kaldırma nasıl yapılır sorusuna yanıt aramakta. Mobil hat değişikliği yapanların sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri olan sim kart blokesi tüm bankalarda geçerlidir. Sim bloke kaldırma işlemleri için bankanın ziraat ATM cihazlarından veya ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak ”sim kart bloke kaldırma” işlemini başlatmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Nedir?

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi, müşterilerine finansal güvenlik sağlamak amacıyla sunulan bir hizmettir. Bu özellik, kaybolan veya çalınan telefonlardaki Ziraat Bankası uygulamalarını koruma altına alır. Sim kart blokesi, kullanıcının bankacılık bilgilerine ve diğer hassas verilere yetkisiz erişim riskini önemli ölçüde azaltır.

Ziraat Bankası müşterileri, hızlı ve güvenli bir şekilde sim kart blokesi yapabilirler. İlk adım olarak, bankanın resmi internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmak gereklidir. Ardından, hesap ayarları veya güvenlik seçenekleri bölümünden “Sim Kart Blokesi” seçeneğini seçmek yeterlidir. Basit ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde, müşteriler bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Hat problemleri yaşayan ziraat bankası müşterileri ziraat sim kart bloke kaldırma sorunuyla karşılaşıyor. Genel olarak bankaların tasarladığı 3d güvenlik sistemi müşteri güvenliği ihtiyacı sonucu alınan güncel tedbirlerden biridir. Müşteri kartını kaybettiği taktirde başka şahısların kullanımını engelleyen bu sistem bireye güven sağlıyor. Fakat bazı durumlarda yanlış kullanım sonucu dezavantajlarla da karşılaşılabiliyor.

Bireyin hat değişimi veya kaybı sonrası gerekli işlemleri yapmaması çoğu erişimlerini engelleyebilir. Hayati derecede öneme sahip olan bu erişimlerin engellenmesi bireyi birçok tercihten mahrum bırakır. Ayrıca yapılması gereken doğru bilgi kıtlığı da doğal olarak durumu karmaşıklaştırır. Fakat endişelenmenize gerek yok, sadece belirtilen etkenler doğrultusunda sim kart blokenizi hemen şimdi kaldırabilirsiniz. Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemi için

 1. En yakın ziraat atm’ sine giderek banka veya kredi kartını cihaza takıyorsunuz, şifrenizi girdikten sonra ekranın solunda bulunan ”Bakiye Bilgi Şifre” kısmına tıklayınız.
 2. Ardından gelen ekranda sağda üçüncü sırada bulunan ”Sim Kart Bloke Kaldırma” butonuna basıyoruz.
 3. Gelen ekranda ” Sim kart blokeniz kaldırılacaktır. Onaylıyor musunuz? ” yazısı çıkacak olup, sağ tuş olan ” EVET ” yazısına tıklıyoruz.
 4. Gelen son ekranda ise karşımıza ” Sim Kart Blokeniz Kaldırılmıştır ” yazısı çıkacak. Bu sayede mobil hat değişikliği yapan banka müşterilerinin blokesi kaldırılmış olacaktır.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sim kart bloke kaldırmanın belirli yöntemlerinden biri de ATM’den geçiyor. Şayet ihtiyacınız olan etkenlere sahip olmanız durumunda dakikalar içerisinde blokenizi kaldırabileceksiniz. Artık bu bilgiler ışığında ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma nasıl Yapılır diye araştırmayacaksınız. Her şeyden önce bu işlemi ATM ‘den halledebilmek için bankanızın kartı ve güncel şifresi gerekiyor. Daha sonra aşağıda belirtilen adımlarla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz:

 • ATM’ ye giriş yaptıktan sonra diğer işlemler ibaresine tıklamanız gerekiyor
 • Daha sonra karşınıza çıkacak Şifre-Bilgi işlemleri ibaresi ile devam edebilirsiniz
 • Son olarak karşılaşacağınız Sim kart bloke kaldırma ibaresi ile de işleminizi halledebilirsiniz

Sadece yukarıdaki adımlarla dakikalar içerisine sorununuzu çözebilir, artık erişim engellerinizi kaldırabilirsiniz. Daha anlaşılır olmasını istiyorsanız, yukarıdaki videoyu izleyerek kısa sürede sım bloke kaldırma işlemini yapabilir.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Mobil Bankacılık

Müşteri güvenliği sonucu yapılan bu işlem farklı alternatifler vasıtasıyla çözülebilir. Genel olarak sim kart blokesi bireye şifre gönderilememesinden ziyade farklı engeller de oluşturabilir. Bu engeller vasıtasıyla dijital çağın sunduğu birçok faydadan maruz kalıp ihtiyaçlarımızı karşılayamayabiliriz.

Bunun olmaması için sim kartla ilgili oluşabilecek her problemin şifre problemine yol açacağını bilmemiz gerekiyor. Bireyler ziraat sim kart bloke kaldırma adımını öğrenmek isteyebilir. Daha sonra belirtilen şifrenin hangi mecralarda bizlere eşlik ettiği bilgisiyle olayı net açıdan kavrayabiliriz. 3d güvenlik şifresi istenilen hizmetler:

 • İnternet alışverişi sırasında
 • İnternet bankacılığına giriş sırasında
 • Herhangi bir ödeme gerçekleştirmek istediğinizde

Yukarıda da gördüğünüz gibi neredeyse internetin %90-ını kaplayan bu sistem hayatımızı oldukça etkilemekte. Bu husus baz alınarak işlemlerimizi gerçekleştirmemiz bizlere uzun vadede fayda sağlayacaktır. Ziraat mobilden sim bloke kaldırma işlemi de mümkündür.  Bunun için yapılması gerekenlere bakarsak;

 • Ziraat mobile giriş yapıyoruz ve ekranın sağında bulunan ” Diğer işlemler ” sekmesine tıklıyoruz.
 • Gelen ekranda ” Telefon / Sim kart işlemleri ” butonuna tıklamamız gerekmektedir.
 • Bir sonraki işlemimizde karşımıza hemen üstte ” Sim kart bloke kaldırma ” sekmesi çıkacak olup, buna da tıklıyoruz.
 • Çıkacak olan ekranda bizden TC kimlik numarası isteyecektir onu girdikten sonra hemen aşağısında güvenlik kodunu resimde gördüğünüz şekilde girmeniz gerekmektedir.
 • Devam tuşuna basanların karşısına kullanmış olduğu kart numarası, CVV ve kart şifresi de girilmesi talep ediliyor. Ardından yine devam tuşuna basıyoruz.
 • Gelecek olan ekranda TC kimlik ile doğrulaması şeklinde ilerleyip, kimlik kartınızın resmini çekip mobilden göndermeniz gerekmektedir.
 • Son aşamada ise kullanmış olduğunuz telefon numarasını yazıp gönderiyorsunuz ve ziraat bankası sim kart bloke kaldırma tamamlanmış olacaktır.

Ziraat banka müşterileri mobil bankacılık sim kart bloke kaldırma videosuna bakarak da yapabilir.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri

Ziraat atm sim kart bloke kaldırma yapamayanlar doğrudan müşteri hizmetlerini arayarak sim kart blokesi kaldırma yapabilir. Genel olarak problemin kısa yoldan çözümü sadece 3 yol ile mümkün.

 • ATM vasıtasıyla Sim kart bloke problemini halletme
 • Direkt şubeye giderek Sim kart bloke problemini halletme
 • İnternet bankacılığı ile Sim kart bloke problemini halletme

Eğer üçünü de uygulayamıyorsanız uzun yolu tercih edebilirsiniz. Fakat bu yöntem vasıtasıyla ciddi anlamda zaman kaybına maruz kalabilirsiniz. Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri numarasına buradan ulaşabilirsiniz. Bunlar ise 444 00 00 – 0850 220 00 00 şeklindedir. Kredi kartını nakite çevirme yöntemleri.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İnternet Bankacılığı

Banka müşterileri ziraat sim kart bloke kaldırma atm den nasıl yapılır sorusuna net yanıt aldıktan sonra internet üzerinden de bu işlemi yapabiliyor. Bireyler atm den sim kart bloke kaldırma ziraat probleminizi aynı zamanda evinizde internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler: Evde paketleme işi verenler

 • Ziraat bankacılığı sitesine giriş yapın
 • Ekranda göreceğiniz Hemen Başvur yazısına tıklayın
 • Çıkacak ekrana TC (yabancıysanız yabancı numarası) numaranızı ve yeni cep telefon numaranızı girin ve güvenlik kodunu doğru yazdığınızdan emin olun
 • Devam ete bastıktan sonra yeni cep telefon numaranıza gelecek şifreyi ekrandaki boş alana yazın
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kart bilgileri yazısına tıklayıp karşınıza çıkacak olan işlemler yazısı ile devam etmeniz gerekiyor
 • Son olarak probleminizi işlemler menüsünde sim kart bloke kaldırma yazısına tıklayarak halledebilirsiniz

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İnternet Bankacılığı ile hemen siz de evinizden probleminizi halledebilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığından Sim Blokesi Kalkar Mı?

İnternet bankacılığı üzerinden ziraat bankası sim blokesi kalkabileceğini belirtelim. İlgili şifreleriniz sayesinde kısa sürede arama kutucuğuna sim bloke yazmanız yeterlidir. Sonrasında sim blokesi sekmesini tıklayarak, işlemi tamamlamış olacaksınız.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Atm

Atm üzerinden sim kart bloke kaldırma dakikalar içinde mümkün! Bunun için kartınızı ziraat atmlerine bırakmanız ve şifrenizi tuşlamanız yeterlidir. Sonrası için tüm işlemler sekmesine tıklayarak, sim bloke kaldırma tuşuna basmanız gerekiyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku